Arazi yatırımı için en ideal 5 bölge

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
372 ZİYARETÇİ
  • İLAN SAHİBİ: Üye Olunuz
  • Fiyat: Üye Olunuz
  • TELEFON: Üye olunuz
  • SOSYAL MEDYA:

EMLAK BİLGİSİ

Türkiye’de günden güne artan Konut ücretlerindeki artış yüzdesi arazi ve konut yatırımcılar için gayrimenkulü daha da cazip duruma getirerek alternatif bir yatırım aracı oldu.

1-Tüm zamanların en popüler mevduat bölgesi İstanbul

İstanbul’un gelişmiş bölgelerine nazaran tek sürü daha düşük arsa maliyetlerine sahip meydana gelen bölgelerinden biri Arnavutköy. Üçüncü Havaalanı ve Kanal İstanbul benzeri projeler nedeni yatırımcılara fazlasıyla ölçüt kazandıran alanda nihai yıllarda 10 kat yükseliş gösteren arsa fiyatları benzer ivme ile yükselmeye aynı ritimde devam etmektedir.
İstanbul’un orta bölgelerinde arsa sahibi olmak talep eden yatırımcılar amaçlı tavsiye edilen alanların en başında ise Beykoz geliyor. Beykoz kısmında arsa yatırımı, yüzde 162 getiri sağlıyor.
Çatalca İstanbul merkezinden uzakta bulunan bölgelerinden biri meydana gelmesine nazaran değeri süratle yükselen sahalardan biri. Bu alanda yapacağınız tek arsa yatırımının hasılatı yüzde 38 oranında olacaktır.
Arsa değerlerinin yükselişe aynı ritimde devam ettiği İstanbul kapsamındaki bölgelerden tek ötekisi de Silivri. Altın Emlak Silivri Temsilcisi Orhan Yazıcı’nın milliyet.com’a yaptığı izahlara yönelik, bilhassa İstanbul merkezine yakınlığının yanında, Kanal İstanbul güzergahında meydana gelen Silivri, metrobüs hattının uzatılmasıyla birlikte çoğalış sayfiye bölgesi olarak görülmekten çıkarak bilhassa A Plus nitelikteki inşaat şirketlerinin dikkatini çekmeye başladı. Nihai 2 senede yüzde 80 prim yapan Silivri’nin, 2017 sonuna gelindiğinde şekillenmesini kocaman ölçüde bitirerek kıymetini en az yüzde 70 oranında daha artırmış olacağı bilave ediyor.

2-İstanbul’a komşu entegre erişim yollarının kesişme noktası Gebze

E-5 Yolu, TEM Otobanı, Körfez Geçiş Köprüsü, Dik Çabuk Tren, Marmaray, Sabiha Gökçen Gökyüzü Limanı’na yakınlığı, Eskihisar-Topçular Araba Vapuru hattıve inşasına başlanacak Kuzeyindeki Anadolu Otobanı benzeri ulusal ve beynelmilel ölçekteki erişim ağlarının tam merkezinde meydana gelen Gebze; stratejik konumu ile tek cazibe merkezi haline geliyor. Alanda, 3 milyon metrekare büyüklüğünde tek arazi üst kısmına oluşturulması tasarılanan ve toplamda 200 bin kişiye iş imkânı temin edecek Türkiye’nin önce Teknoloji Vadisi projesi ve Gebze -Orhangazi-İzmir Otobanı projesinin en mühim ayağı meydana gelen Körfez Köprüsü çalışmaları yardımıyla bölgedeki bütün gayrimenkul piyasası da tırmanışa geçmiş vaziyette.

3- Başkentte vesile alternatifleri

Ankara’da ise Gayrimenkul Danışmanı Evren Barutçu’ya yönelik, Yapracık büyüyen arsa maliyetlerine nazaran halen mevduat yapılabilir bölgeler içinde önce sıralarda yer ediniyor. Bu zaman tahmini 4.800.000 meydana gelen Ankara nüfusunun 2023 senesinde 6.200.000 kişiye ulaşacağı tahmin edilirken, 2023 nazım imar tasarısı incelendiğinde Eskişehir Etraf Yolu başlamasından Temelli’ye civarı meydana gelen alanda 950.000 ile bir.000.000 şahsiyet tek nüfusun yaşayacağı öngörülüyor. Etraf Yönteminin anında hududunda olan Yapracık bölgesinin bu gelişimin meyvelerinin en lezzetli olacağı bölgelerden biri olması bilave ediyor. Susuz ve Dodurga’nın etraf yolu dışarısında olan bölgeleri ise yeniden 2023 Ankara’sının en değerli mevduat bölgelerinden olmaya aday.

4- Büyüyen ölçüt, İzmir

İnşaat sektörü temsilcileri, Erişim müddetini 3,5 saate düşürecek meydana gelen İzmir-İstanbul otoyolunun bitirmesinin sonrasında İzmir’deki emlak sektörünün canlanacağını anlam ediyor. İzmir çapında emlak ücretlerinin çoğalması beklenirken, şehirde en tek sürü otoyol bağlantı girişinin bulunduğu Bornova, Altındağ ve Çamdibi bölgelerinin ölçüt kazanacağı düşünülüyor.

5- Trakya Bölgesi’nin çekici mevduat fırsatları Çanakkale’de

Çanakkale Boğazı Köprü Geçiş Projesi sessizce ilerlerken arsa simsarlarının istilasına uğrayan alanda fiyatlar 3-5 kat ansızın çoğalmış vaziyette. Fakat halen tek takım bölgelerde prim potansiyeli dik araziler bulmak muhbasit. Anımsanacağı benzeri, Çanakkale’de anlam edilecek köprü amaçlı bundan önce belirlenmiş Sarıçay-Kilitbahir güzergâhı, tarihi Gelibolu Yarımadası’na kayıp vereceği kaygısıyla Gelibolu (Sütlüce)-Lapseki (Şekerkaya) halinde değiştirilmişti. Projenin kamuoyunda duyulmasının sonrasında arazi spekülatörleri aracılığıyla öyle ki markaj altına edinilen bölgenin arazi ücretlerinde 2 yıl öncesine nispeten tahmini üç misli yükseliş meydana geldiği bildiriliyor. Sütlüce’deki arazilerin ölçüt kazanmasında, köprü projesi dışarısında burada kurulacağı bildirilen meydana gelen tersanenin de tesirini göz ardı etmemek gerekiyor.

Arsa yatırımlarında esas meydana gelen kısa vadede kazançlı duruma gelebilmektir. Bunun amaçlı de gelişmekte meydana gelen bölgeleri iyi izleyerek, arsa yatırımı anlam edilecek en cazip yerler ve en tek sürü prim yapacak arsalar ile ilgili detaylı tek araştırma yapmak gerekiyor. En iyi arsa yatırımları amaçlı mühim olanın alırken kazanmak meydana geldiği unutulmamalıdır. En karlı yatırımlar amaçlı birbirinden farklı binlerce alternatif ve avanta

 

 

İLAN HAKKINDA YORUM YAP

İLAN HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.